Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

bukartyk
Nasz Tczew

Muzyczny wieczór z Bukartykiem w parku CKiS

W sobotni wieczór na plenerowej scenie w parku przy Centrum Kultury i Sztuki wystąpił Piotr Bukartyk z zespołem Ajagore. Wcześniej można było posłuchać autorskich utworów utalentowanej Zuzy Wiśniewskiej.

Niepokorny bard Piotr Bukartyk od wielu lat bawi i porusza na scenie oraz w radiowych rozgłośniach. Znakomity tekściarz, wnikliwy obserwator rzeczywistości, który współpracował z wieloma kabaretami, ma na swoim koncie dziesięć wydanych albumów. Pierwszy z nich powstał 24 lata temu, ostatni zatytułowany „Być może to wszystko” pojawił się w listopadzie ubiegłego roku.

Na koncercie w Tczewie Bukartyk nie zaprezentował jednak najnowszych utworów. Jego występ był raczej podróżą w czasie, a znaczacy wpływ na wybór piosenek mieli muzycy zespołu Ajagore.

Widzom zestaw zaproponowany przez Bukartyka i tczewskich muzyków Macieja Kortasa, Sławomira Kornasa i Michała Szczeblewskiego ewidentnie przypadł do gustu. Wybuchy śmiechu widzów towarzyszyły zapowiedziom utworów i dygresjami na temat obecnej rzeczywistości.

Zanim na scenie pojawił się bohater wieczoru widownię ujarzmiła swoim głosem, talentem i urokiem Zuza Wiśniewska. Songwriterka grająca na ukulele wystąpiła w Tczewie nie pierwszy raz, a w ubiegłym roku została laureatką konkursu festiwalowego Undegramy 9.5 online.