Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Nowe dostawy szczepionek przy SP8
Nasz Tczew

Nowe dostawy szczepionek przy SP8

Dobra wiadomość dla mieszkańców powiatu tczewskiego – w najbliższe dwie soboty w Powszechnym Punkcie Szczepień przy Szkole Podstawowej nr 8 będzie można skorzystać bez zapisów z jednodawkowej szczepionki przeciwko COVID firmy Johnson & Johnson. Placówka otrzymała również nowy zapas dwudawkowego preparatu firmy Pfizer, na który trzeba się zapisać.

Mieszkańcy, którzy dotąd się nie zaszczepili i jednocześnie wolą skorzystać z jednodawkowego preparatu, mogą w najbliższe dwie soboty przyjść do Powszechnego Punktu Szczepień przy ósemce, który jest administrowany przez Szpitale Tczewskie.

Szpitale Tczewskie informują również, że od poniedziałku 19 lipca dostępny jest w Tczewie większy zapas dwudawkowej szczepionki firmy Pfizer. W tym przypadku obowiązuje wcześniejsza rejestracja. Zapisać można się pod numerem telefonu 539 703 761 w godzinach 8.00-13.00. Niektóre punkty masowych szczepień są już w naszym kraju zamykane ze względu na zmniejszającą się liczbę chętnych. Spytaliśmy, jak sytuacja wygląda w Tczewie.

Na koniec wspomnijmy o liczbach. W lipcu na terenie powiatu tczewskiego odnotowano jedynie dwa przypadki zakażenia koronawirusem oraz jeden zgon spowodowany chorobą COVID-19. Łącznie od początku pandemii w naszym powiecie odnotowano ponad 10 tysięcy zachorowań oraz 251 zgonów.