Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Na terenie sadów będzie strefa ekonomiczna
Nasz Tczew

Na terenie sadów będzie strefa ekonomiczna

Prawdopodobnie Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna zyska w Tczewie kolejny, trzeci już teren pod swoją działalność. Mowa o fragmencie sadów przy ul. Bałdowskiej, przez które będzie w przyszłości przebiegać południowa obwodnica Tczewa. Prezydent ma nadzieję, że w jej budowie pomogą inwestorzy.

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna powstała w 2001 roku w efekcie przekształcenia założonej 4 lata wcześniej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Żarnowiec-Tczew. Strefa wspiera przedsiębiorczość i umożliwia zwolnienie z podatku dochodowego. W Tczewie dysponuje ona dwoma terenami. Okazuje się, że jest szansa na trzeci.

Władze miasta od wielu lat planują południową obwodnicę, która będzie biegła od osiedla Górki poprzez aleję Solidarności i ul. 30 Stycznia, kończąc na ulicy Bałdowskiej. Budowa dużej, zbiorczej ulicy wraz z wiaduktami będzie bardzo kosztowna, dlatego prezydent liczy na to, że w zadaniu pomogą inwestorzy, którzy wybudują swoje siedziby na terenie obecnych sadów.

Południowa obwodnica podzieli obecne sady na dwie części. Po stronie południowej powstaną zakłady przemysłowe m.in. w ramach wspomnianej Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, a po stronie północnej powstanie nowe osiedle mieszkaniowe. W chwili obecnej nie wiadomo, kiedy w tym miejscu miałaby ruszyć budowa domów lub bloków.