Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Kamiński w MBP
Nasz Tczew

Podróżnik, autor książek i filozof w MBP

W sali Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Kościuszki odbyło się spotkanie autorskie z Markiem Kamińskim – znanym podróżnikiem ekstremalnym, jak również autorem książek na temat kształtowania własnej osobowości.

Wyprawy Marka Kamińskiego znane są nie tylko w Polsce – zdobycie w pojedynkę dwóch biegunów w jednym roku, przejście na nartach Grenlandii, zdobywanie zimą gór, przepłynięcie (również zimą) całej Wisły kajakiem to tylko niektóre z jego ekstremalnych przygód.
Jest on autorem książek relacjonujących wyprawy, na przykład niedawno wznowionej edycji “Moje bieguny”, jest też autorem książek o kształtowaniu osobowości, takich jak “Power for change. Sztuka osiągania celów”.

Na spotkaniu w Tczewie pojawiło się wiele osób. Rozmowę z podróżnikiem i filozofem prowadziła redaktorka Radia Tczew Aleksandra Kęprowska. Jak wyglądały same podróże, gdzie są granice przełamywania ludzkich słabości, jak wyprawy wpłynęły na postrzeganie świata – na takie pytania odpowiadał Marek Kamiński. Mówił też o różnych przygodach, nieraz dosłownie mrożących krew w żyłach, a następnie długo odpowiadał na liczne pytania zgromadzonej publiczności.