Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

wybory druga tura
Nasz Tczew

Nasz Tczew – wydanie specjalne

Magazyn Nasz Tczew całkowicie poświęcony wyborom na prezydenta RP. Porównanie wyników ogólnopolskich z pomorskimi i lokalnymi. Relacja z głosowania i komentarze przedstawicieli lokalnych struktur ugrupowań kandydatów walczacych o prezydenturę w drugiej turze.

Według danych Państwowej Komisji Wyborczej z niespełna 100 proc. komisji prezydent Andrzej Duda uzyskał w 51,18 setnych procent głosów a Rafał Trzaskowski 48,82 setne głosów.
W przypadku województwa pomorskiego wygrał kandydat Koalicji Obywatelskiej. Na drugim miejscu znalazł się urzędujący prezydent. Frekwencja w województwie pomorskim wyniosła 70% i był to drugi w kraju wynik.

W powiecie tczewskim nieznacznie wygrał Rafał Trzaskowski 51 do 49 procent.
W Tczewie Trzaskowski osiągnął ponad 11 procent przewagi. W gminie Tczew także wygrał Trzaskowski, ale różnicą 6 punktów, w gminie Subkowy taka sama różnica, ale na korzyść Andrzeja Dudy. Prezydent RP wygrał wyraźnie w gminach Pelplin i Gniew – różnicą 8 punktów procentowych, a w gminie Morzeszczyn wygrana Dudy była najwyższa – 63 do 37 procent.

Wyniki skomentowali przewodniczący struktur miejskich Prawa i Sprawiedliwości Stanisław Smoliński i Platformy Obywatelskiej Jan Kulas
Frekwencja w Tczewie wyniosła wyniosła 66,77% Jest to jeden z najwyższych wyników w historii naszego miasta. Mieszkańców zapytaliśmy co daje im udział w wyborach prezydenckich