Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Od stycznia pierwsze wypłaty 800+
Nasz Tczew

Od stycznia pierwsze wypłaty 800+

Zgodnie z obietnicą od 1 stycznia świadczenie 500+ zmieniło się w 800+. Nastąpiło to automatycznie, co oznacza, że rodzice i opiekunowie nie muszą składać dodatkowego wniosku.

Prawo i Sprawiedliwość w ostatnich miesiącach ostrzegało, że jeśli powstanie rząd Donalda Tuska, to zlikwiduje on 500+. Podobnie brzmiała propaganda w mediach do niedawna podporządkowanych byłemu rządowi PiS. Z kolei Donald Tusk od miesięcy mówił wprost: świadczenia wychowawczego nie zlikwiduje. Zgodnie z zapowiedzią od 1 stycznia zostało ono powiększone z 500 zł miesięcznie do 800 zł. O szczegółach mówi regionalny rzecznik prasowy ZUS-u.

Pierwsze przelewy rodzice i opiekunowie dzieci już otrzymali. Kolejne zostaną zrealizowane 7 stycznia. 300 zł więcej miesięcznie oznacza, że na konta będzie wpływać rocznie o 3600 zł więcej środków przeznaczonych na utrzymanie jednego dziecka. Przy dwójce dzieci będzie to 7200 zł, a przy trójce – 10 800 zł. Przypomnijmy, do kogo konkretnie jest skierowane świadczenie wychowawcze 800+.