Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Zakończyła się budowa parku na Piotrowie
Nasz Tczew

Zakończyła się budowa parku na Piotrowie

Mieszkańcy osiedla Bajkowe-Piotrowo mogą już korzystać z zupełnie nowego parku w pobliżu dawnego dworku. Prezydent Tczewa zapowiada, że to nie koniec inwestowania na tym osiedlu. Wiosną miasto będzie po raz kolejny próbowało sprzedać dawny dworek.

Miasto wzbogaciło się o kolejne 2 hektary terenów zielonych przeznaczonych do wypoczynku dla każdego niezależnie od wieku. Firma ze Starogardu Gdańskiego rozpoczęła budowę parku na Piotrowie w wakacje i zakończyła w grudniu. Zadanie kosztowało 2 mln 200 tys. zł, z czego 2 mln pochodzi z Polskiego Ładu. Efekt końcowy komentuje prezydent Tczewa.

W okresie świątecznym wielu mieszkańców w parku nie spotkaliśmy, co zapewne zmieni się wiosną, gdy teren się zazieleni. Napotkani przez nas tczewianie oceniają nowy park pozytywnie.

Prezydent zapowiada, że to nie koniec inwestowania w zieleń na osiedlu Bajkowe-Piotrowo. Miasto nie poddaje się również w kwestii dawnego dworku, którego w grudniu nie udało się sprzedać. Kolejny przetarg w sprawie sprzedaży dworku zostanie ogłoszony najwcześniej wiosną.