Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Park na Piotrowie będzie zrewitalizowany
Nasz Tczew

Park na Piotrowie będzie zrewitalizowany

Znamy wyniki trzeciego już rozdania Polskiego Ładu, dotyczącego samorządów, na terenie których dawniej funkcjonowały PGR-y. Takim obszarem jest parkowe sąsiedztwo dawnego dworku na Piotrowie. Miasto Tczew pozyskało dwa miliony złotych na rewitalizację tego terenu.

Przypomnijmy, że w epoce PRL na Piotrowie działało Państwowe Gospodarstwo Rybackie. W latach 90-tych wokół tego obszaru wyrosło osiedle Bajkowe-Piotrowo. Parkowe założenie wraz ze stawem pozostało, jednak wymaga ono rewitalizacji. Do tej pory ratusz dysponował jedynie koncepcją, jednak środków nie było mimo postulatów radnych klubu Tczew od Nowa o utworzenie w tym miejscu Parku Stulecia. Teraz dzięki trzeciej edycji Polskiego Ładu miasto otrzymało 2 mln zł na rewitalizację.

Przypomnijmy, że na osiedlu Bajkowe-Piotrowo istnieje jeszcze drugi staw. Jego otoczenie zostało zrewitalizowane w minionych latach. Przy okazji spytaliśmy prezydenta Tczewa, o to co dalej z zaniedbanym dworkiem na Piotrowie.

Z trzeciej edycji Polskiego Ładu środki pozyskało nie tylko miasto Tczew, ale i powiat tczewski – ponad 1,5 mln zł na remont i budowę kilku chodników, m.in. w Subkowach i Miłobądzu.