Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Piknik militarny z okazji święta wojska
Nasz Tczew

Piknik militarny z okazji święta wojska

Czołg Leopard 2, przeciwlotniczy zestaw rakietowy, koncert orkiestry, darmowa grochówka i punkt rekrutacyjny – to tylko niektóre atrakcje pikniku militarnego, który odbył się w minioną niedzielę. Wydarzenie zorganizowano na bulwarze nad Wisłą.

W całym kraju z okazji Święta Wojska Polskiego żołnierze organizowali pikniki militarne. Ten w Tczewie odbył się w niedzielę. Wydarzenie przygotowało Wojskowe Centrum Rekrutacji w Malborku przy współpracy z Urzędem Miejskim w Tczewie. Piknik rozpoczął się od oficjalnych przemówień. Poseł Kazimierz Smoliński odczytał list od ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka, a starosta tczewski i wiceprezydent Tczewa złożyli życzenia żołnierzom z okazji ich święta. Jedną z największych atrakcji pikniku była prezentacja współczesnego sprzętu wojskowego.

Podczas pikniku chętni mieszkańcy mogli zgłosić się do punktu rekrutacyjnego. Osoba przystępująca do szkolenia podstawowego na start otrzyma 4,5 tysiąca złotych na rękę. Według wojskowych chętnych nie brakuje.

O karierze wojskowej marzą uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Pelplinie o profilu wojskowym. Niektórzy młodzi tczewianie już w wieku dziecięcym marzą o pójściu do wojska. Największym zainteresowaniem mieszkańców cieszył się niemiecki czołg Leopard 2.

Wydarzenie uatrakcyjniła orkiestra wojskowa z Elbląga, która zagrała m.in. motyw znany z filmów o Jamesie Bondzie. Piknikowi militarnemu towarzyszyła specjalna ciężarówka, w której można było obejrzeć Mobilny Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa”. Ekspozycja ukazała najciekawsze osoby i wydarzenia z pierwszych lat II Rzeczypospolitej. Jeśli ktoś przegapił piknik, a chciałby dołączyć do wojska, to nic straconego.