Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

planuj długi
Nasz Tczew

Planuj długi weekend w Tczewie

Najbliższy weekend będzie wydłużony o święto kościelne Boże Ciało. W Tczewie odbędzie się wiele wydarzeń. W sobotę kilka nawiązujących do dnia dziecka. Tego dnia po południu władze miasta zapraszają na festyn samorządowo-komunalny na bulwarze nadwiślańskim z wieczornymi koncertami, a w niedzielę fabryka sztuk na Pchli Targ na Starym Mieście.

Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji od 1 czerwca zaprasza na kompleks basenów odkrytych. Z okazji dnia dziecka wprowadził symboliczna cenę za bilet dla dzieci z Tczewa za okazaniem legitymacji szkolnej od godziny 10.00 do 14.00.


W sobotę o godzinie 14.00 w bawialni Delfinek przy alei Zwycięstwa odbędzie się impreza charytatywna zatytułowana Cegiełka dla Radka, ku pamięci Amelki i Gosi. Wydarzenie nawiązuje do tragicznego pożaru , w którym zginęła kobieta i jej 6-letnia córka i ma na celu wsparcie Radka, który przeżył, ale stracił oprócz najbliższych cały swój dobytek. W organizację tego wydarzenia zaangażowała się społeczność przedszkola, do którego uczęszczała zmarła dziewczynka. Wiele osób zaoferowało różne fanty i vouchery na licytacje. Odbędą się gry i zabawy, animacje dla dzieci. Zebrane fundusze zostaną wpłacone na zrzutkę dla Radka, jaką można znaleźć na portalu pomagam.pl.

Władze Tczewa oraz miejskie placówki, spółki i stowarzyszenia w sobotnie popołudnie zapraszają na festyn samorządowo-komunalny, który odbędzie się na bulwarze nadwiślańskim. Będzie na nim mnóstwo bezpłatnych atrakcji, zwłaszcza dla dzieci. W części wieczornej koncerty. Najpierw Wojtek Cugowski z zespołem, potem gwiazda imprezy Zakopower, a w godzinach późniejszych transowa formacja Diamond Skull.

Jest również propozycja dla kibiców piłki nożnej na najwyższym europejskim poziomie. Kino Helios w sobotni wieczór zaprasza do oglądania finału ligi mistrzów na dużym ekranie, czyli rywalizacji Realu Madryt z Borussią Dortmund.

Tradycyjnie w pierwszą niedzielę czerwca na Starym Mieście w Tczewie odbędzie się Pchli Targ, czyli handel przedmiotami kolekcjonerskimi, rękodziełem i używanymi przedmiotami. Organizator Fabryka Sztuk przygotowała na placu Hallera, skwerze Scheflera i przyległych ulicach blisko 200 stanowisk. Handel pod chmurką zostanie urozmaicony występami muzycznymi – usłyszymy Kociewską Orkiestrę Dętą Torpeda oraz kapelę Ferajna Bydgoska. Dla dzieci będzie strefa zabaw i warsztatów artystycznych.