Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

sąd sprzedany
Nasz Tczew

Wody Polskie kupują były sąd

Władze miasta pozbędą się pustostanu jakim jest budynek byłego sądu rejonowego przy ulicy Kołłątaja. Obiekt kupi za 4 miliony 800 tysięcy złotych Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie. Potwierdzili to wiceprezydent Tczewa i dyrektor gdańskiego oddziału Wód Polskich.

Dawny sąd rejonowy był użytkowany do połowy 2020 roku, a został wybudowany w latach siedemdziesiątych. Obiekt mieszczący się przy ulicy Kołłątaja 6 w Tczewie miasto przejęło od skarbu państwa przekazując w zamian działkę przy alei Zwycięstwa, na której wybudowano za ponad 36 milionów złotych nowoczesny gmach sądu rejonowego.

Lokalizacja i funkcje jakie może pełnić budynek akurat dla takiej instytucji państwowej jak Wody Polskie to duże atuty obiektu przy ulicy Kołłątaja.


Budynek przy ulicy Kołłątaja ma powierzchnię blisko 1,5 tysiąca metrów kwadratowych. Na działce o wielkości ponad 2 tys metrów kwadratowych jest parking wewnętrzny, przy ulicy przed gmachem są miejsca parkingowe dla klientów. Obiekt jest specyficzny, może być biurowcem, może pełnić funkcje administracyjne. Jedną z jego zalet jest miejsce w piwnicy z ruchomymi regałami na archiwum.