Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

rozkłady jazdy
Nasz Tczew

ZUK wymienia rozkłady jazdy na przystankach

Zakład Usług Komunalnych w Tczewie zajął się wymianą tabliczek z informacjami o rozkładzie jazdy autobusów na przystankach komunikacji miejskiej. Dotychczas było to w zakresie działań przewoźnika.

Nowe rozkłady jazdy mają pojawić się na wszystkich przystankach komunikacji miejskiej w Tczewie. Na razie rozkłady, ale też grafiki z mapkami kursów, pojawiły się na niektórych, głównych, najbardziej uczęszczanych przystankach. Przemysław Boleski potwierdził, że do nowego zakresu zadań Miejskiego Zarządu Dróg doszło dbanie o wizualną informację na przystankach.

Mieszkańcy zauważyli również, że od 1 września, kiedy to wprowadzono bezpłatną komunikację miejską na autobusach pojawiło się nowe logo złożone z trzech liter KMT, logo to widoczne jest również na nowych rozkładach jazdy.
KMT, czyli Komunikacja Miejska Tczew, ma być symbolem i znakiem rozpoznawczym transportu zbiorowego w naszym mieście. Dyrektor Boleski w kontekście uporządkowania wizualnego przystanków i autobusów używa sformułowania unifikacja i wyjaśnia, że zajmuje się tym dedykowany dział ZUK-u.