Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Puchowski wskrzesił Von Zeit
Nasz Tczew

Romek Puchowski wskrzesił Von Zeit

W Warsztatowej Cafe odbył się koncert alternatywnej rockowej formacji Von Zeit. Lider Roman Puchowski wskrzesił zespół po blisko dziewięciu latach przerwy. Von Zeit wystąpił w trzyosobowym składzie z nowym gitarzystą i perkusistą.

Von Zeit to jedna z ważniejszych niezależnych formacji w Polsce. Zespół harmonijnie łączący tradycję i awangardę. Jego liderem niezmiennie jest Romek Puchowski – wokalista, gitarzysta, songwriter bluesowy.

Styl formacji trudno opisać – melodyjne, chwytliwe frazy piosenek w wykonaniu Von Zeit przeplatają się z improwizowanymi, transowymi wężami. Ważnym elementem twórczości były wizualizacje – koncerty Von zeit to były spektakle performance dzięki artystycznym materiałom video Roberta Turły. Zespół powstał w 2001 roku w Tczewie, wydał dwie płyty, koncertował w całej Polsce i zagranicą. Czemu i kiedy zaprzestał swojej działalności w 2009 roku tłumaczy Romek Puchowski.

Gdańszczanin Tymon Tymański to kompozytor, wokalista, gitarzysta, który tworzył przez wiele lat polską niezależna scenę muzyczną, lider wielu formacji. W projekcie Von Zeit poczuł się jak ryba w wodzie gra na gitarze, na basie, klawiszach tez śpiewa.