Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Połowa maseczek już rozdana
Nasz Tczew

Połowa maseczek już rozdana

Już ponad połowa bezpłatnych, medycznych maseczek od Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych trafiła do rąk tczewian. Urząd Miejski przypomina, że tylko do najbliższego piątku maseczki można odebrać bezpośrednio od Straży Miejskiej i OSP dyżurujących w dwóch punktach Tczewa.

Przypomnijmy, że kilka tygodni temu ratusz otrzymał od Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych łącznie ponad 220 tysięcy maseczek, co oznacza, że na jednego tczewianina przypadają cztery darmowe sztuki. Od połowy marca każdy mieszkaniec mógł je odebrać w wyznaczonych punktach miasta, np. przy dworcu PKP, z kolei mieszkańcy osiedli z domami jednorodzinnymi otrzymywali je bezpośrednio od strażników. Od kilku dni maseczki można odbierać także w administracjach spółdzielni. Z kolei jeśli chodzi o wyznaczone punkty miasta, to w tym tygodniu uległy one zmianie.

Tczewianie chętnie odbierają darmowe maseczki. Jeśli dany mieszkaniec nie odbierze maseczek od strażników do piątku włącznie, to będzie mógł to zrobić po tym terminie np. w siedzibie Straży Miejskiej w Tczewie. Ponadto poruszające się po ulicach miasta radiowozy Straży Miejskiej mają w swojej dyspozycji maseczki, które można odebrać w dowolnym czasie.