Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Powstaje park na Piotrowie
Nasz Tczew

Powstaje park na Piotrowie

Trwają intensywne prace przy budowie nowego, tczewskiego parku na osiedlu Bajkowe-Piotrowo. Zadanie powinno zostać ukończone jeszcze w tym roku. Znajdujący się tuż obok powstającego parku dworek został wystawiony na sprzedaż. Przyszły właściciel będzie mógł w tym miejscu prowadzić nieuciążliwe usługi.

Około 4,5 tysiąca krzewów, do tego drzewa – kasztanowce, lipy, buki, trawy ozdobne, pnącza, byliny itp. – to tylko część nasadzeń, które pojawią się na terenie parku Piotrowo. Na blisko 2 ha będzie można spokojnie się zrelaksować i aktywnie wypocząć. Na zlecenie miasta zadanie realizuje ROKA Budownictwo ze Starogardu Gd. Termin realizacji parku na osiedlu Bajkowym mija w grudniu. W projekcie są m.in. alejki spacerowe, górka saneczkowa, elementy małej architektury- urządzenia zabawowe dla dzieci, wiaty, stoły, ławki, leżaki miejskie, hamaki, stojaki rowerowe, kosze na śmieci. Teren zostanie wzbogacony słupami oświetleniowymi z oprawami parkowymi. Nasza kamera we wrześniu zarejestrowała początek prac. Obecnie gołym okiem widać duże postępy.

Tuż obok przyszłego parku znajduje się wystawiony na sprzedaż budynek stanowiący część dawnego zespołu dworskiego Piotrowo wraz z parkiem. Budynek powstał w 1906 r., jest dwukondygnacyjny, z użytkowym poddaszem, częściowo podpiwniczony.