Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

policja cmentarze
Nasz Tczew

Policja o bezpieczeństwie na drogach i cmentarzach

Przed nami długi weekend przed dniem wszystkich świętych, podczas którego policja będzie prowadzić wzmożone działania na nekropoliach i drogach wokół nich. Tczewscy policjanci przypominają o tym, jak bezpiecznie poruszać się podczas odwiedzania cmentarzy.

Rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Tczewie Katarzyna Ożóg zaleca ostrożność i zwraca uwagę na wzmożony ruch, okoliczności sprzyjające przestępcom i możliwe trudne warunki pogodowe.


Do zadań policjantów pełniących w tym czasie służbę będzie należało zapewnienie płynności ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych kraju, jak i drogach prowadzących do cmentarzy. W miejscach występowania znaczących spowolnień i utrudnień policjanci będą kierować ruchem. Stosowanie się do poleceń i wskazówek funkcjonariuszy z pewnością ułatwi wszystkim poruszanie się w zatłoczonych rejonach.

Z uwagi na utrudnienia, które mogą występować w tym okresie w ruchu drogowym policja zaleca korzystanie z transportu publicznego. Tym bardziej, że w Tczewie będą uruchomione specjalne linie kursujące z dużą częstotliwością.