Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Przebudowa Jagiellońskiej wciąż musi poczekać
Nasz Tczew

Przebudowa Jagiellońskiej wciąż musi poczekać

Od wielu lat mieszkańcy dopytują, kiedy Zarząd Dróg Wojewódzkich przebuduje jedyną podlegającą mu w Tczewie drogę, czyli ulicę Jagiellońską. Rzecznik jednostki odpowiada, że wciąż nie ma planu na wykonanie takiej inwestycji, ponieważ ulica nie jest w tak złym stanie technicznym jak inne drogi wojewódzkie.

Zarządowi Dróg Wojewódzkich w Gdańsku podlega około 1780 kilometrów dróg na terenie całego województwa pomorskiego. W Tczewie drogą wojewódzką jest jedynie ulica Jagiellońska o długości dwóch kilometrów. Mieszkańcy od lat pytają, kiedy doczeka się ona generalnego remontu z prawdziwego zdarzenia, a nie jedynie łatania dziur powstałych po zimie. Tczewianie chcieliby, aby jezdnia została odświeżona, a obok niej aby powstał nowy chodnik oraz ścieżka rowerowa, bo ta istniejąca urywa się na wysokości ul. Rokickiej.

Cyklicznie co kilka lat pytamy Zarząd Dróg Wojewódzkich o plany dotyczące ulicy Jagiellońskiej. Zarówno w 2017 jak i 2021 roku usłyszeliśmy, że nie ma żadnych planów związanych z przebudową tej drogi, nie uwzględniono jej nawet w żadnej strategii na kolejne lata. W tym roku po raz kolejny pytamy o oczekiwany przez mieszkańców generalny remont i ponownie otrzymujemy odpowiedź, że tczewianie muszą uzbroić się w cierpliwość.