Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

flyball bulwar
Nasz Tczew

Psie sztafety na tczewskim bulwarze

Ultra Flyball Team Tczew zorganizował szóstę edycję ogólnopolskich zawodów psich sztafet. W wyścigach na tczewskim bulwarze wzięło udział siedemnaście drużyn.

Czerwcowe zawody flyball w Tczewie to już tradycja. Kluby z całej Polski lubią przyjeżdżać do naszego miasta, uczestnicy doceniają walory bulwaru, starania organizatorów z Ultra Flyball Team Tczew i to, że zmagania obserwuje duża liczba kibiców – mieszkańcy naszego miasta, zwłaszcza w niedzielę, przybywają na zawody, by oglądać efektowną i emocjonujaca rywalizację psich zawodników.


Szósta edycja psich sztafet na bulwarze okazała się najlepszą z dotychczasowych pod względem frekwencji. W dwudniowych zawodach można było zobaczyć pieski z właścicielami z Gdańska, Warszawy, Poznania, Bytomia, Tarnowskich Gór, Gliwic, Swarzędza, Olsztyna, Skórzewa i Tczewa.

Znakomitego klubowego rekordu ustanowionego w sobotę nie udało się poprawić w niedzielę tczewskiej drużynie Ultra High Risk. Jednak w finałach drużyna ta w składzie z debiutantem Snapem i startującą po raz drugi Malibu uzyskali dwa świetne wyniki poniżej 16 sekund. Skład rekordzistów klubu uzupełniają najmniejszy pies – tak zwany hidog – Vinni oraz Shot. Pierwszą trenerkę zapytaliśmy o to, jaki ogólnie na dziś jest nasz cały zespół.

Zawody przeprowadzone były w trzech dywizjach. Ultrasi wystawili drużyny w dywizji pierwszej i drugiej. W gronie najlepszych polskich klubów spisali się świetnie. W pierwszej dywizji wspomniana drużyna Ultra High Risk zajęła trzecie miejsce. Bezkonkurencyjne w gronie najszybszych były dwa zespoły z gdańska z klubu Fractal, które regularnie zajmują czołowe miejsca w zawodach międzynarodowych

W dywizji drugiej wygrał Ready Mix Concrete z Bytomia, przed Space Runners Unleashed Warszawa i tczewskim Ultra Flyball Team. Trzecią dywizję wygrał zespół Speed Hunters ze Swarzędza przed gdańskim What The Fractal i olsztyńskim Los Piesos.
Najszybszym psem zawodów w Tczewie był Lemmy z Warsaw Bullets, jest on aktualnie najszybszym psem w Polsce. Najszybszym debiutantem został Snape z Ultrasów.