Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Landowski festiwal
Nasz Tczew

Przy ławeczce o kociewskim festiwalu

Na Starówce przy ławeczce z rzeźbą Romana Landowskiego Towarzystwo Miłośników Ziemi Tczewskiej zorganizowało spotkanie promujące tegoroczną dwunastą edycję Festiwalu Twórczości Kociewskiej.

Nieprzypadkowo festiwal twórczości kociewskiej zainaugurowało przy ławeczce z Romanem Landowskiego – jest on patronem tej wielowątkowej imprezy. Były występy nawiązujące do kociewskiej kultury, prezentacja programu tegorocznej edycji festiwalu oraz słodki poczęstunek. Tradycyjnie w organizację Festiwalu włączyły się stowarzyszenia i placówki z trzech powiatów – tczewskiego, starogardzkiego i świeckiego. Pomysł na festiwal narodził się w naszym mieście, wyszedł z Towarzystwa Miłośników Ziemi Tczewskiej, członkiem tego stowarzyszenia jest syn Romana Landowskiego – Janusz.

Organizatorzy spotkania zadbali o miłą atmosferę – były występy dzieci z przedszkola Jodełka. Była poezja spiewana i recytowana przez uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych w Tczewie. Występowały także dzieci ze świetlicy środowiskowej przy ulicy Kopernika i zespół złozony z aktywnych seniorek – Fisolki. Nie zabrakło regionalnych słodkości przygotowanych przez młodzież z Centrum Kształcenia Zawodowego nauka. W takiej atmosferze radosnego kociewskiego święta można było zapoznać się ze szczegółowym programem festiwalu.