Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Przystanki autobusowe mają nowe nazwy
Nasz Tczew

Przystanki autobusowe mają nowe nazwy

Nowe nazwy przystanków autobusowych i nowe tabliczki informacyjne – to przykłady zmian, które w Tczewie wprowadza Zakład Usług Komunalnych. W efekcie przystanki autobusowe mają być bardziej estetyczne i czytelniejsze. ZUK planuje w przyszłości dodanie do przystanków elektronicznych tablic.

Do niedawna nazwy tczewskich przystanków autobusowych były dwuczłonowe, jak np. Armii Krajowej / Kasztanowa. Kilkanaście dni temu nazwa tego przystanku została skrócona do Kasztanowej. Analogicznie Zakład Usług Komunalnych postąpił z wieloma innymi przystankami. O powodach tych zmian mówi przedstawiciel ZUK-u, który odpowiada za komunikację miejską, w tym za przystanki.

W Tczewie jedynie na przystanku początkowym przy dworcu PKP znajdują się elektroniczne tablice. ZUK myśli o tym, by było ich w mieście więcej.

Skrócenie nazw dwuczłonowych do jednoczłonowych wiązało się z problemem występującym w przypadku ulic długich, takich jak Armii Krajowej, gdzie przystanków jest kilka. Według jednego z naszych widzów doszło do kuriozum związanego z przystankiem o dawnej nazwie Armii Krajowej / Jagiellońska, który obecnie nazywa się krócej, czyli Jagiellońska. Problem w tym, że ten przystanek znajduje się przy ul. Armii Krajowej, a nie Jagiellońskiej, choć w jej niedalekim sąsiedztwie. Widz pyta, dlaczego wybrano taką nazwę.