Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

rolkowiska nie będzie
Nasz Tczew

Rolkowisko nieopłacalne w hali lodowiska TCSiR

Prezes Tczewskiego Centrum Sportu i Rekreacji podjął decyzję, że w hali lodowiska w tym roku nie będzie wyłożona nawierzchnia rolkowiska.


W tym roku w hali lodowiska Tczewskiego Centrum Sportu nie będzie dostępna nawierzchnia rolkowiska. Taką decyzję podjął prezes Tczewskiego Centrum Sportu i Rekreacji Piotr Wojciechowski. Wyjaśnił nam powody i przekazał informację, że sprawdza możliwość uruchomienia rolkowiska na otwartym terenie.


Do naszej redakcji nadeszła informacja od widza, który określa się jako miłośnik sportu amatorskiego. Zauważył, że w tym roku nie będzie dostępne rolkowisko. Przypomniał, że cztery lata temu zakupiono rozkładaną nawierzchnię oraz 100 par rolek i inny sprzęt do wypożyczalni. Był to wydatek blisko 180 tysięcy złotych. Rolkowisko rozłożono pod płytą lodowiska w hali namiotowej Tczewskiego Centrum Sportu i Rekreacji. W przestrzeni tej rolkowisko funkcjonowało na zmianę z boiskami do badmintona.

Zapytaliśmy prezesa TCSiR Piotra Wojciechowskiego dlaczego po trzech sezonach funkcjonowania rolkowiska zapadła decyzja, żeby go nie aktywować.