Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

rondo Zatorze
Nasz Tczew

Rondo i ulice Zatorza prawie gotowe

Pierwszy etap przebudowy ulic w ramach rewitalizacji osiedla Zatorze dobiega końca. Za kilka tygodni zaczną się odbiory remontu Młyńskiej, Półwiejskiej, Wilczej i Prostej. Niebawem pojawi się masa bitumiczna na nowym rondzie u zbiegu ulic Kolejowej i Prostej. Miasto przygotowuje przetarg na kolejny etap, po którym przebudowane będą wszystkie miejskie ulice Zatorza.

Przebudowa ulic Zatorza to element wieloletniego programu “Miasto od nowa – rewitalizacja Starego Miasta i Zatorza” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Remont ulic ma sprawić, że osiedle będzie ładniejsze i przede wszystkim bezpieczniejsze. Projekt związany jest z poprawą stanu dróg, a także objęciem osiedla systemem kamer. Inwestycję podzielono na etapy. Pierwszy wystartował w listopadzie ubiegłego roku. Firma Eurovia za blisko 6 milionów 300 tysięcy złotych ma za zadanie kompleksowo przebudować ulice Półwiejską, Młyńska oraz część Wilczej i Prostej. W zakres inwestycji, oprócz nowych nawierzchni dróg i chodników wchodzi: zbudowanie sieci kanalizacji deszczowej, sanitarnej, wodociągowej, gazowej, energetycznej, oświetlenia drogowego oraz system monitoringu.

Mieszkańcy Zatorza zauważyli, że po przebudowie będą wjeżdżać na swoje osiedle nowym rondem. Pojawiły się w związku z tym propozycje, które przedstawilismy prezydentowi Tczewa.

W tym roku miał rozpocząć się drugi etap inwestycji o mniejszym zakresie, a dopiero w przyszłym roku przewidziane było ogłoszenie przetargu na ostatni trzeci etap przebudowy ulic i budowy monitoringu. Prezydent podjął jednak decyzję o połączeniu drugiego i trzeciego etapu.