Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Rokitki autobus
Nasz Tczew

Ruszyła bezpłatna komunikacja dla mieszkańców Rokitek

Gmina Tczew realizuje pilotażowy program publicznej komunikacji. Od początku tego miesiąca w obrębie gminy uruchomiono osiem biletowanych linii na bazie dowozu dzieci do szkół. Teraz rozpoczęła działalność dziewiąta linia nazwana numer 500. Kursuje na odcinku Nowe Rokitki do granicy Tczewa przy ulicy Skarszewskiej.

Wójt gminy Tczew Krzysztof Augustyniak zorganizował uroczyste otwarcie nowej linii komunikacyjnej, czyli symboliczny pierwszy przejazd piętrowym autobusem. Na pętli autobusowej osiedla Nowe Rokitki pojawili się nie tylko mieszkańcy tej miejscowości. Byli sąsiedzi i wielu innych gości – senator Ryszard Świlski, przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych. Gratulowali wójtowi pomysłu i odwagi w realizacji publicznej komunikacji w gminie Tczew.

Przypomnijmy, że obecnie do końca roku gmina przeprowadza program pilotażowy. Umowę realizuje firma BE-MA Transport. Przewoźnika wyłoniono z wolnej ręki. Obsługuje osiem liniii płatnych dla mieszkańców w obrębie gminy Tczew. Cena biletu normalnego to 6 złotych, zgodnie z ustawą dostępne są bilety ulgowe.

Uroczystość otwarcia gminnej komunikacji połączono z uruchomieniem darmowej linii numer 500 na odcinku osiedle Nowe Rokitki do granicy Tczewa na przystanku w ulicy Skarszewskiej.

Trasa na linii 500 liczy 1,5 kilometra, przejazd trwa zaledwie 6 minut. Na przystanku końcowym przy ulicy Skarszewskiej przy firmie Thales w strefie ekonomicznej można przesiąść się na miejski autobus, który również jest bezpłatny. Plan kursów przewiduje przejazdy z częstotliwością co pół godziny w dni powszednie – ostatnie kursy zaplanowano nawet po godzinie dwudziestej drugiej. Autobusy kursować będą także w soboty i w święta.