Nasz Tczew

Samorzanki i samborzanie zwycięzcy na wyjazdach

Piłkarki ręczne Sambora w meczu czternastej kolejki pierwszej ligi pokonały na wyjeździe 33:25 drugi zespół Szkoły Mistrzostwa Sportowego Płock. Do przerwy tczewianki prowadziły 19:13. Najwięcej bramek dla Sambora – siedem – zdobyła Aleksandra Puckowska.

Drugoligowi szczypiorniści Sambora walczyli o punkty w Bydgoszczy z zespołem AZS UKW. Faworytami byli tczewianie, którzy są liderami. Po pierwszej połowie wynik był zaskakujący – wysoko prowadzili gospodarze 17:9. W drugiej części meczu tczewianie mozolnie odrabiali straty. W ostatniej minucie spotkania doprowadzili do remisu 29:29. Takim wynikiem zakończył się mecz, więc o tym która z drużyn zdobędzie dwa punkty, a która tylko jeden, zadecydowała seria rzutów karnych. Samborzanie wygrali konkurs “siódemek” 4:2, dzięki czemu wygrali za dwa punkty. Najwięcej bramek dla Sambora – osiem – zdobył Wojciech Daszek.