decka koszalin
Nasz Tczew Sport

Ważne zwycięstwo koszykarzy Decki w Koszalinie

Koszykarze Decki Pelplin pokonali na wyjeździe Żaka Koszalin, dzięki czemu są już bliscy osiągnięcia celu, czyli zapewnienia sobie utrzymania w pierwszej lidze.

W ramach 26 kolejki Suzuki pierwszej ligi loszykarze Decki Pelplin grali na wyjeździe z MKKS Żakiem Koszalin. Zespół Marcina Radomskiego pokonał gospodarzy 76:62.

Po pierwszej połowie nieznacznie, różnicą dwóch punktów prowadził Żak. Zespół Decka rozegrał znakomitą trzecia kwartę, wgrywajac tę część meczu 24:11. Pelplinianie lepiej od rywali radzili sobie także w czwartej kwarcie i ostatecznie wygrali pewnie różnicą czternastu punktów. Najwięcej dla Decki – 21 – zdobył Hubert Wyszkowski, Mateusz Kaszowski “rzucił” 18 oczek. Decka z dorobkiem dziewięciu zwycięstw plasuje się na 12 miejscu w tabeli.

Już w środę drugiego marca o godzinie osiemnastej zespół z Pelplina podejmie w hali Zespołu Kształcenia i Wychowania numer jeden Turów Zgorzelec. Podczas spotkania przeprowadzona będzie zbiórka na rzecz mieszkańców Ukrainy, którą wspiera zawodnik Decki – Ukrainiec Oleksandr Shcherbatiuk.