Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Pchli Targ 2022
Nasz Tczew

Słoneczny Pchli Targ przyciągnął tłumy

Stu pięciu wystawców przybyło w minioną niedzielę na tczewską Starówkę, by uczestniczyć w Pchlim Targu. Handlowanie pod chmurką, wiele atrakcji dla dzieci i piękna pogoda przyciągnęły tłumy mieszkańców naszego miasta i okolicy.

Fabryka Sztuk na Pchli Targ zaprasza rokrocznie w pierwszą niedzielę czerwca. Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią handlowanie pod chmurką wróciło na Stare Miasto – po raz dziesiąty. Pogoda dopisała, frekwencja była duża – na ulicach Starówki i placu Hallera rozstawiło swoje stoiska 105 wystawców. Najwięcej z Tczewa, ale też z Trójmiasta, pomorskich miejscowości, czy kolekcjonerzy z Grudziądza i Elbląga. Przeważały stoiska kolekcjonerskie i rękodzielnicze, także z książkami i zabawkami, byli też twórcy, którzy chcieli pokazać swoje obrazy.


Handel pod chmurką urozmaiciły występy muzyczne. Na skwerze różanym wystąpili akordeonista Paweł Ratajek, a także orkiestry dęte Torpeda oraz Hubertus.

Organizatorzy przygotowali też wiele atrakcji dla dzieci. Były zabawy dla najmłodszych o tematyce morskiej, można było spróbować swoich sił w lepieniu z gliny na kole garncarskim. Powodzeniem cieszyła się loteria, której cel był charytatywny.

Dziesiąta edycja Pchlego Targu ściągnęła na Stare Miasto mnóstwo osób. Wiele z nich przyszło nie tylko, żeby coś kupić czy sprzedać, ale też żeby porozmawiać i zrelaksować się. Następne handlowanie pod chmurką na tczewskiej Starówce odbędzie się 4 września.