Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

gdańska rusza
Nasz Tczew

Start remontu Gdańskiej i zmiany

Po świętach rozpocznie się ostatni etap przebudowy ulicy Gdańskiej i nastąpią zmiany w organizacji ruchu. Prezydent Mirosław Pobłocki zapowiedział też kolejne zmiany w komunikacji miejskiej – z wyłączeniem niektórych linii autobusowych włącznie.

Przebudowa 600-metrowego odcinka Gdańskiej wraz ze skrzyżowaniem z Sobieskiego i Mostową to jedna z większych tegorocznych inwestycji drogowych. To ostatni czwarty etap przebudowy tej ulicy. Zadanie za osiem milionów sześćset tysięcy złotych wykonuje Firma Budowlano-Drogowa MTM z Gdyni. Wymieniona będzie cała podziemna infrastruktura. Po remoncie będa nowe nawierzchnie – ulicy i chodników, ścieżka rowerowa, oświetlenie. Zmieniony będzie układ przystanków komunikacji miejskiej. Wykonawca ma zatwierdzony projekt zmiany organizacji ruchu w czasie prac budowlanych. Już montowane sa znaki z informacjami o zmianach.


W programie Pytania do Prezydenta Mirosław Pobłocki poinformował również o zmianach w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej, jakie zostaną wprowadzone prawdopodobnie po świętach wielkanocnych.