Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Tczewskie licea spadły w rankingu
Nasz Tczew

Tczewskie licea spadły w rankingu

Po raz dwudziesty szósty miesięcznik „Perspektywy” opublikował ranking szkół ponadpodstawowych z całej Polski. W zestawieniu najlepszych liceów w kraju ponownie znalazły się dwie placówki z Tczewa, choć na niższych pozycjach niż rok temu.

W 2022 roku Uniwersyteckie Katolickie Liceum Ogólnokształcące zajęło w skali całego kraju 220 miejsce, rok temu 127, a w tym roku 161. W skali województwa pomorskiego Katolik jest obecnie dwunasty, a rok temu był jedenasty. W rankingu liceów figuruje także I LO w Tczewie. W 2022 roku szkoła znalazła się w skali Polski na 478 miejscu, w ubiegłym roku na 474, a w tym roku na pozycji 501. W skali województwa pomorskiego placówka w tym roku uplasowała się na pozycji 31, czyli o jedno miejsce wyżej niż rok wcześniej. Z kolei II LO w Tczewie, którego w poprzednich latach w rankingu nie było, w skali województwa pomorskiego zajęło miejsce 75.

Fundacja Edukacyjna Perspektywy oprócz rankingu liceów stworzyła także ranking techników, w którym znalazły się dwie szkoły z Tczewa. Zespół Szkół Ekonomicznych zajął w tym roku 17 miejsce w skali województwa pomorskiego, czyli awansował o 7 pozycji, a Zespół Szkół Technicznych przy ul. Parkowej miejsce 48. Jest to spadek o 4 pozycje.

W rankingu „Perspektyw” tradycyjnie najlepszym liceum w Polsce okazało się XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie, a w województwie pomorskim po raz kolejny III LO im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni. Przypomnijmy, że Fundacja Edukacyjna Perspektywy przy ocenie szkół bierze pod uwagę przede wszystkim wyniki matur oraz sukcesy w olimpiadach.