Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

plan remontów 2024
Nasz Tczew

Miejskie inwestycje drogowe 2024 roku w Tczewie

Na początku roku zapytaliśmy prezydenta Tczewa jakie inwestycje drogowe zaplanował na najbliższe dwanaście miesięcy. Miasto ma w planach przebudowę kilku ulic i parkingu.

Pierwszy remont drogowy jaki będzie przeprowadzony w tym roku zaplanowany był na poprzedni rok – to wymiana nawierzchni w większej części ulicy Kwiatowej. Zadanie to miało być wykonane w listopadzie i grudniu, ale zimowa aura uniemożliwiła wykonawcy realizację.

Miejski samorząd w planach na ten rok ma przebudowę ulicy Królowej Marysieńki, zamierza także rozpocząć modernizację ulic Kossaka i Mieszka I. Budowa łącznika drogi rowerowej przy dworcu PKP jest okazją do remontu odcinka ulicy Pomorskiej w całej szerokości. Miasto wybuduje również parking na 60 miejsc przy ulicy Saperskiej. O tych inwestycjach Mirosław Pobłocki powiedział w programie Pytania do Prezydenta.

Na przebudowę Królowej Marysieńki miasto otrzymało 1 milion złotych dofinansowania z rządowego funduszu rozwoju dróg. Zadanie za ponad dwa i pół miliona złotych realizuje firma z Kartuz. Ma zakończyć się jesienią.
Prezydent prezentując projekt budżetu na ten rok zaskoczył przebudową parkingu przy ulicy Saperskiej. To obecnie parking z nawierzchnią żużlową – z dziurami i kałużami. Po przebudowie będzie tu 60 miejsc na nawierzchni z kostki polbrukowej.

Tu również część zadania otrzyma dofinansowanie z rządowego funduszu dróg. Prezydent powiedział także o inwestycjach, które rozpoczną się w tym roku, ale kontynuowane będą w latach kolejnych, czyli przebudowie ulicy Kossaka na osiedlu Witosa oraz o przebudowie ulicy Mieszka I. Dokładny zakres pierwszych etapów tych zadań nie jest jeszcze znany, bo uzależniony jest od kwoty dofinansowania.