Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Szpital pozostanie COVIDowy na dłużej
Nasz Tczew

Szpital pozostanie COVIDowy na dłużej

W powiecie tczewskim spada liczba osób zakażonych koronawirusem, choć inaczej jest w skali Polski, gdzie liczby wskazują na nadchodzącą trzecią falę. Prezes Szpitali Tczewskich informuje, że placówka będzie jedną z ostatnich, która zostanie w całości ponownie przeznaczona dla pacjentów nieCoVIDowych. Prezes przypomina również, które oddziały przyjmują wszystkich, a które tylko osoby z koronawirusem.

Dodajmy, że w ciągu ostatniego tygodnia sanepid wykrył w naszym powiecie 149 nowych przypadków zachorowań na COVID-19, czyli o ponad 10 mniej niż w poprzednich tygodniach. W województwie pomorskim dotąd wykryto ponad 114 tysięcy zakażeń. Łącznie od początku epidemii w powiecie tczewskim zachorowało dokładnie 6200 osób. Sanepid informuje również o liczbie ponad 176 tysięcy mieszkańców Pomorza, którzy zostali dotąd zaszczepieni.

W ciągu minionego tygodnia w powiecie tczewskim odnotowano 8 kolejnych zgonów spowodowanych koronawirusem. Łącznie z powodu choroby COVID-19 do tej pory w powiecie tczewskim zmarły 164 osoby, a w województwie pomorskim ponad 2600.