Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Gra miejska na 14-lecie Fabryki Sztuk
Nasz Tczew

Gra miejska na 14-lecie Fabryki Sztuk

Z okazji czternastych urodzin Fabryki Sztuk, placówka zaprasza do wzięcia udziału w grze miejskiej związanej z bitwą napoleońską o Tczew, a także do zabawy w internecie. Dyrektor Fabryki Sztuk podsumowała ostatnie czternaście lat.

Dokładnie 22 lutego 2007 roku w Tczewie otwarto Centrum Wystawienniczo-Regionalne Dolnej Wisły, które po pięciu latach zmieniło nazwę na Fabrykę Sztuk. Poprosiliśmy dyrektor placówki o wymienienie dokonań w ciągu ostatnich czternastu lat.

W ciągu czternastu lat Fabryka Sztuk przygotowała różnorodne wystawy. Pandemia jest trudnym czasem dla wszystkich, także dla muzealników. W minionym roku Fabryka Sztuk musiała znaleźć alternatywny sposób na dodarcie do mieszkańców.

Dzień po urodzinach Fabryki Sztuk przypada rocznica bitwy napoleońskiej o Tczew, która miała miejsce 23 lutego 1807 r. W związku z pandemią zorganizowanie kolejnej rekonstrukcji bitwy jest niemożliwe. W zamian w sobotę i niedzielę mieszkańcy mogli wziąć udział w grze miejskiej. W związku z urodzinami placówka zaprasza także do zabawy w internecie.