Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Szpitale Tczewskie zaszczepią medyków
Nasz Tczew

Szpitale Tczewskie zaszczepią medyków

Prawdopodobnie po świętach w Szpitalach Tczewskich ruszy akcja szczepienia na COVID-19 personelu medycznego zarówno zatrudnionego w tej placówce jak i w innych. Wszystko za sprawą decyzji Ministerstwa Zdrowia, które umieściło tczewską lecznicę na liście szpitali węzłowych.

W najbliższych tygodniach w szpitalach węzłowych, czyli także w Szpitalach Tczewskich, przeciw COVID-19 będą szczepieni pracownicy służby zdrowia zarówno medyczni jak i niemedyczni. Szpitale węzłowe zaszczepią swój personel, a także pracowników innych jednostek, m.in. szpitali, przychodni i aptek. Prezes Szpitali Tczewskich informuje, że po zaszczepieniu tej grupy osób przyjdzie pora na pracowników służb mundurowych takich jak policja czy straż pożarna. Zupełnie inną kwestią jest szczepienie ludności cywilnej. Procedura ta nie będzie się odbywać w Szpitalach Tczewskich, a w innych placówkach. Będziemy o tym informować w kolejnych wydaniach Naszego Tczewa.

Sytuacja w Szpitalach Tczewskich, który obecnie leczy tylko i wyłącznie pacjentów z koronawirusem, jest stabilna. Przypomnijmy, że niedawno Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji na wniosek wojewody przekazało tczewskiemu szpitalowi 350 tysięcy zł na budowę instalacji tlenowej, której brakuje w budynku przy ul. 1 Maja. Wojewoda obiecał, że Szpitale Tczewskie otrzymają dodatkową karetkę, przeznaczoną dla pacjentów z COVID-19.