Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Tczewska młodzież chętna na szczepienie
Nasz Tczew

Tczewska młodzież chętna na szczepienie

Prezydent Tczewa poinformował, że w ciągu miesiąca w punkcie szczepień powszechnych przy Szkole Podstawowej nr 8 przeciwko COVID-19 zaszczepiło się już około 5 tysięcy osób. Dzienna liczba szczepień jest uzależniona od dostaw szczepionek. W punkcie pracuje 13 lekarzy (w tym stażyści, rezydenci oraz stomatolodzy), 26 pielęgniarek, 6 ratowników medycznych oraz 2 pracowników administracji. Wciąż szczepieni są seniorzy, którym nie udało się zarejestrować wcześniej na szczepienie w innych punktach. Zdecydowana większość szczepień jest realizowana szczepionką firmy Pfizer oraz niektóre preparatem AstraZeneca. W całej Polsce jest problem z dostępnością szczepionki Johnson & Johnson. Co ciekawe, w Tczewie jest bardzo duże zainteresowanie szczepieniami wśród młodzieży.

Łącznie od początku pandemii już ponad 10 tysięcy osób zachorowało na COVID-19 na terenie powiatu tczewskiego. W ciągu ostatniego tygodnia sanepid wykrył 14 nowych przypadków, czyli znacznie mniej niż w poprzednich. W ciągu ostatnich siedmiu dni w naszym powiecie najwięcej nowych chorych osób zidentyfikowano w środę – mowa o 5 osobach. Z kolei w sobotę po raz pierwszy od wielu tygodni nie wykryto ani jednego przypadku.

W ciągu minionego tygodnia w powiecie tczewskim odnotowano jeden zgon. Łącznie z powodu choroby COVID-19 do tej pory w powiecie tczewskim zmarło 250 osób.