Krzysztof Korda, głównie za historyczną biografię księdza podpułkownika Józefa Wryczy, otrzymał Kociewskie Pióro za rok 2017 w dziedzinie literatury. Nagrody te otrzymują regionaliści, działacze kultury i literaci promujący Kociewie.
Nagroda przyznawana jest przez Towarzystwo Społeczno-Kulturalne im. Małgorzaty Hillar od 2005 r. Do tej pory przyznano blisko 80 kociewskich piór.
Uroczyste wręczenie nagród za 2017 rok odbyło się w Zblewie. Wpłynęło 21 wniosków od różnych stowarzyszeń i instytucji z trzech kociewskich powiatów tczewskiego, starogardzkiego, świeckiego. Kapituła przyznała 5 nagród. Jedną z nich otrzymał tczewski historyk, dyrektor miejskiej Biblioteki Publicznej, Krzysztof Korda. Został on doceniony za liczne publikacje popularno-naukowe, ale przede wszystkim za książkę zatytułowaną „Ks ppłk Józef Wrycza . Biografia historyczna”. Wrycza to wybitny Pomorzanin, żyjący na przełomie wieku dziewiętnastego i dwudziestego.
Kociewskie Pióra za 2017 rok otrzymali także: Maria Pająkowska-Kęsik ze Świecia w kategorii publicystyka, Zygmunt Paschilke z Osiecznej oraz Zespół Pieśni i Tańca „Modraki” z Pelplina za animację kultury, a także za całokształt działalności: Chór Św. Cecylii ze Zblewa.
Nominacją w kategorii animacja kultury indywidualnie została wyróżniona tczewianka Eleonora Lewandowska – inicjatorka i niestrudzona organizatorka Festiwalu Twórczości Kociewskiej im. Romana Landowskiego. W ubiegłym roku odbyła się jubileuszowa dziesiąta edycja tego wielowątkowego wydarzenia.
Laureatom gratulowali obecni na gali przedstawiciele samorządów z kociewskich gmin oraz działacze regionalni, wśród nich wielu laureatów poprzednich edycji Kociewskiego Pióra.