Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

CKZ termomodernizacja
Nasz Tczew

Termomodernizacja Centrum Kształcenia Zawodowego zakończona

Zakończyła się termomodernizacja obiektu powiatowej placówki edukacyjnej. Centrum Kształcenia Zawodowego w Tczewie ma wyremontowany dach, nową elewację i nowe instalacje: fotowoltaiczną, centralnego ogrzewania i oświetlenia. Wykonano wiele prac dodatkowych.

Centrum Kształcenia Zawodowego przy ulicy Sobieskiego w Tczewie to placówka należąca do Zespołu Szkół Technicznych, w której przeprowadzane są zajęcia praktyczne i egzaminy zawodowe. W budynku głównym znajdują się sale do nauki na maszynach cnc, sale warsztatów samochodowych czy fryzjerskich. Wybudowany w czasach komunistycznych obiekt wymagał remontu od wielu lat.

Kompleksowa termomodernizacja budynku CKZ została dofinansowana w ramach rządowego programu Polski Ład. W zakres inwestycji wchodzi: osuszanie fundamentów, docieplenie ścian, nowe elewacje, modernizacja dachu, wymiana stolarki, także wszystkich wewnętrznych instalacji – centralnego ogrzewania, oświetlenia, również montaż paneli fotowoltaicznych.
Byliśmy z kamerą zobaczyć efekt prac w dniu odbioru, czyli oficjalnego zakończenia inwestycji, w którym uczestniczyli przedstawiciele wszystkich stron zaangażowanych w zadanie.


Inwestycję zleciło starostwo powiatowe, a wykonawcą był Zakład Remontowo-Budowlany Krzysztof Cwajda z Rożentala. Prace rozpoczęły się w październiku, wykonawca zaangażował wielu pracowników, narzucił szybkie tempo. Starosta Mirosław Augustyn jest zadowolony z przebiegu realizacji zadania.