Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Trzecia fala dotarła do Tczewa
Nasz Tczew

Trzecia fala dotarła do Tczewa

Ministerstwo Zdrowia ogłosiło, że trzecia fala pandemii koronawirusa dotarła do Polski, co widać w codziennych raportach zawierających kolejne liczby zachorowań i zgonów. Dotyczy to także Pomorza, w tym powiatu tczewskiego. Władze państwa przypominają, że wcześniejsze zniesienie części obostrzeń nie oznacza, że o epidemii należy zapomnieć. W podobnym tonie wypowiada się wiceprezydent Tczewa.

Dodajmy, że w ciągu ostatniego tygodnia sanepid wykrył w naszym powiecie 249 nowych przypadków zachorowań na COVID-19, czyli o 100 więcej niż w poprzednich tygodniach. W województwie pomorskim dotąd wykryto ponad 121 tysięcy zakażeń. Łącznie od początku epidemii w powiecie tczewskim zachorowało ponad 6400 osób. Sanepid informuje również o liczbie ponad 216 tysięcy mieszkańców Pomorza, którzy zostali dotąd zaszczepieni.

W ciągu minionego tygodnia w powiecie tczewskim odnotowano 7 kolejnych zgonów spowodowanych koronawirusem. Łącznie z powodu choroby COVID-19 do tej pory w powiecie tczewskim zmarło 171 osób, a w województwie pomorskim niemal 2800.

Urząd Wojewódzki informuje, że na 127 respiratorów znajdujących się na Pomorzu, wolnych jest 39, czyli o około 30 mniej niż tydzień temu. Z kolei na ponad 1620 łóżek dostępnych w naszym województwie, wolnych jest ponad 560, czyli o 150 mniej niż w minionym tygodniu.