Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

sadowa budowa
Nasz Tczew

TTBS buduje pierwszy blok nowego osiedla

Tczewskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego wybuduje przy ulicy Sadowej w Tczewie nowe osiedle, składające się z minimum trzech budynków wielomieszkaniowych. Mury pierwszego bloku już rosną. Będą w nim mieszkania na wynajem.

Budowa nowego budynku przy ulicy Sadowej w okolicy budynku prokuratury rozpoczęła się we wrześniu ubiegłego roku. To początek nowego niedużego osiedla, w którym będa wyłącznie mieszkania na wynajem, wzorem tych budowanych w części Suchostrzyg po północnej stronie ulicy Armii Krajowej. W planach TTBS na razie jest wybudowanie trzech nowych budynków, podobnej wielkości. Każdy z nich będzie posiadał 4 kondygnacje.

Osiedle na Sadowej budzi duże zainteresowanie mieszkańców Tczewa. Do TTBS już wpłynęło wiele wniosków osób ubiegających się o wynajem mieszkania z partycypacją.
Prezes Woźniak jak i prezydent Tczewa wyjaśniają, że nie kolejność wpływania wniosków będzie decydować o zawarciu umowy z najemcą. Będą określone konkretne zasady i zostaną one zawarte w uchwale rady miejskiej.