Decka Kraków
Nasz Tczew

Wielkie emocje i zwycięstwo koszykarzy Decki

Koszykarze Decki Pelplin w 25 kolejce spotkań Suzuki pierwszej ligi odnieśli długo oczekiwane zwycięstwo. Pokonali 76:74 AZS AGH Kraków.

To był niezwykle ważny dla dla drużyny z Pelplina mecz. Ekipa z Krakowa plasująca się w pierwszoligowej tabeli na szóstym miejscu była faworytem. Gospodarze chcieli jednak przerwać serię porażek. Spotkanie było niezwykle zacięte i wyrównane. Po pierwszej połowie na świetlnej tablicy widniał remis 38:38.

Najwięcej punktów dla Decki zdobył Mateusz Kaszowski 20. W końcówce to pelplinianie byli o krok z przodu. Prowadzili w ostatniej minucie różnicą czterech punktów. Goście doprowadzili jednak do remisu 74:74 . Na 3 sekundy przed końcem spotkania zwycięski, jak się okazało, rzut oddał Mateusz Kulis. AZS próbował rzutem za 3 rozstrzygnąć losy meczu na swoją korzyść, ale Wojciech Fraś nie trafił.