Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

undergramy online
Nasz Tczew

Undergramy 9.5 w piątek online

Centrum Kultury i Sztuki zorganizowało dla miłośników rocka Undergramy edycję dziewięć i pół. Na tegoroczny festiwal złożyły się konkurs i trzy koncerty. Będzie je można zobaczyć za pośrednictwem relacji online w piątek od godziny dziewiętnastej. Gwiazdą tegorocznego Undergramy jest grupa House Of Death, ale zobaczyć będzie można także formacje Mad In Poland i Czarne Kwiaty.

W tym roku z powodu pandemii koronawirusa nie odbyła się jubileuszowa X edycja Festiwalu Muzycznego UnderGramy. Organizatorzy postanowili tradycję konkursu dla rockowych i niezależnych wykonawców podtrzymać, jak również zaprosić na koncert, którego gwiazdą będzie zespół House of Death.
Premiera koncertu odbędzie się 21 sierpnia o godz. 19.00 na oficjalnym kanale YouTube Centrum Kultury i Sztuki.

Nowoczesny hard rock z potężnym, melodyjnym śpiewem, soczystym riffowaniem i konkretną grą sekcji rytmicznej to fragment recenzji debiutanckiej płyty House of Death „Midnight Special”. Zespół tworzą cztery świetnie uzupełniające się osobowości – Adam Bielczuk, Tomasz Titus Pukacki, Juan Carlos Cano i Bogumił Krakowski. Meksykanin Juan, który trzy lata temu wygrał The Voice Of Poland oraz Titus, lider formacji Acid Drinkers, to bardzo znani i rozpoznawalni w mediach rockmeni.

Na UnderGramy 9.5 wystąpią zespoły, które były laureatami wcześniejszych edycji imprezy – Czarne Kwiaty oraz MAD in Poland. Gwarancję solidnej dawki dobrej zabawy, która kryje się za połączeniem charyzmatycznego wokalu Michała Sarnowskiego, potężnych gitarowych riffów daje tczewska formacja Czarne Kwiaty. Zespół obecnie promuje swoją debiutancką płytę „Marzyciele”, ale na koncercie będzie można posłuchać kilka nowych utworów.

Wokalista grupy Mad in Poland to Craig Coppock, rodowity Brytyjczyk przyjechał do Polski ponad 10 lat temu. Pozostali członkowie zespołu, gitarzysta Błażej Kucman, basista Piotr Orłowski oraz perkusista Kamil Peichert to pomorscy muzycy. Wszyscy ukierunkowali styl muzyczny Mad In Poland – to prosty, melodyjny rock, który ma w sobie to coś.