Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Uprzątnęli zaniedbaną działkę na Zatorzu
Nasz Tczew

Uprzątnęli zaniedbaną działkę

Mieszkańcy Zatorza poprosili naszą redakcję o interwencję w sprawie działki szpecącej ich zdaniem to osiedle, na której zalegały między innymi zniszczone wraki aut. W wyniku naszej interwencji działka została oczyszczona.

Osiedle Zatorze coraz bardziej pięknieje. Przy ulicy Elżbiety 19B niedawno otwarto budynek, w którym działa Klub Rodzinny Zatorze, oferujący możliwość spotkań mieszkańców osiedla, realizacji ich pomysłów oraz integracji. Tuż obok niego przy ulicy Elżbiety 19A trwa właśnie remont innego obiektu, który będzie przeznaczony dla Środowiskowego Domu Samopomocy. Ponadto ratusz ogłosił, że w przyszłym tygodniu rozpoczną się prace przy realizacji I etapu przebudowy infrastruktury drogowej na tym osiedlu. Projekt związany jest z poprawą stanu dróg, a także objęciem osiedla systemem kamer.

Wszystko to sprawia, że rewitalizacja Zatorza jest coraz bardziej widoczna. Jednocześnie mieszkańcy zwrócili uwagę na działkę sąsiadującą z przyszłym Środowiskowym Domem Samopomocy, na której do niedawna zalegały m.in. zniszczone samochody. Udało nam się ustalić, że teren ten należy do kolejowej spółki PKP S.A. i to właśnie do niej zwróciliśmy się z prośbą mieszkańców o uporządkowanie terenu. Okazało się, że spółka tę działkę wynajmuje.

Po uzyskaniu informacji o ogrodzie warzywnym, zwróciliśmy się z prośbą o wyjaśnienie do najemcy. Okazało się, że kolejową działkę od około 10 lat wynajmuje właściciel jednego z tczewskich warsztatów samochodowych. Mężczyzna nie chciał wypowiedzieć się przed naszą kamerą, ale wyjaśnił nam, że na wynajmowanej działce znajdują się samochody związane z działalnością warsztatu i że teren ten nie został wynajęty pod ogród warzywny, a jako teren rekreacyjny.

Po prośbie przekazanej przez naszych widzów najemca zadeklarował, że oczyści teren ze zniszczonych aut, które szpeciły osiedle. W trakcie ponownej wizyty na Zatorzu nasza kamera zarejestrowała, że faktycznie większość tak zwanych wraków aut już zniknęła. Mężczyzna przekazał nam, że nadal w tym miejscu będzie stawiał auta, ale tylko takie, które nie będą obniżać walorów estetycznych osiedla.