Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Uroczysta celebracja w kościele Króla Wszechświata
Nasz Tczew

Uroczysta msza w Królu Wszechświata

W parafii Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata na tczewskich Suchostrzygach odbyła się msza święta odprawiona przez Biskupa Ordynariusza Diecezji Toruńskiej, Wiesława Śmigla.

W niedzielę, 26 listopada w parafii Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata na Suchostrzygach – w ostatnią niedzielę Roku Kościelnego wierni przeżywali swoje wielkie święto – po raz czternasty Uroczystość Odpustową ku Czci Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.

https://www.youtube.com/watch?v=-qWw48VGkUk

– Rozpoczynamy uroczystą celebrację najświętszej ofiary oddając hołd Panu Bogu uobecniając ofiarę Jezusa Chrystusa, skupiamy się dzisiaj na tajemnicy Jezusa Chrystusa, który jawi się jako Król Wszechświata – powiedział podczas mszy świętej ks. proboszcz Janusz Gojke. Eucharystii przewodniczył Jego Ekscelencja ks. bp. Wiesław Śmigiel, który 11 listopada mianowany został na Biskupa Ordynariusza Diecezji Toruńskiej.
Ta msza święta była szczególną i bardzo ważną historyczną zarówno dla uczestniczących w niej księży jak i parafian chwilą, bo odprawiona została przez biskupa ordynariusza diecezji Toruńskiej po ośmiu latach od wmurowania – w listopadzie 2009 roku – kamienia węgielnego pod nowo budowaną świątynię Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata na tczewskich Suchostrzygach.