Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

HOD 75 lat
Kultura Nasz Tczew

Urodzinowy koncert Harcerskiej Orkiestry Dętej

W sobotę 1 października w Centrum Kultury i Sztuki odbył się jubileuszowy koncert Harcerskiej Orkiestry Dętej. Tczewski zespół ma już siedemdziesiąt pięć lat.


Obecnie w skład młodzieżowego zespołu pod dyrekcją Magdaleny Kubickiej-Netki wchodzi ponad 60 osób. Orkiestra istnieje od 1947 roku. Wychowało się w niej i zaraziło muzyczną pasją kilka pokoleń tczewian. Większość orkiestrantów to młodzież szkolna, ale w zespole grają także studenci i dorośli, którzy są związani z nim od dziecka. Tu zapoczątkowało karierę wielu późniejszych zawodowych muzyków. Łącznie przez szeregi orkiestry przewinęło się około 1000 młodych muzyków, a około 70 małżeństw rozpoczęło się od wspólnego grania w zespole.

Jubileuszowy koncert pełen był wzruszających momentów. Nie zabrakło życzeń i prezentów, na przykład nowych instrumentów. Magdalena Kubicka-Netka dziękowała za wsparcie członkom zespołu, całej orkiestrowej społeczności i władzom miasta, dzięki którym zespół funkcjonuje. Specjalne podziękowania skierowano do zżytych z zespołem od wielu lat – Danuty Kubickiej i Norberta Jatkowskiego.

Podczas jubileuszowego koncertu orkiestra znów pokazała klasę. Zaprezentowała repertuar zróżnicowany i ambitny. Nie zabrakło pomysłowych i zabawnych momentów jak ten, w którym instrumentem była maszyna do pisania, a pismo jakie powstało podczas utworu sam muzyk wręczył prezydentowi Tczewa.