Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Urząd Miejski zniósł ograniczenia
Nasz Tczew

Urząd Miejski zniósł ograniczenia

Urząd Miejski w Tczewie informuje, że w związku z luzowaniem obostrzeń epidemicznych w poniedziałek 7 czerwca zniósł ograniczenia w przyjmowaniu klientów. Urzędnicy nadal, ze względów bezpieczeństwa, zalecają kontakt za pośrednictwem maili i telefonów, ale klienci mogą już kontaktować się również bezpośrednio z urzędnikami bez konieczności wcześniejszego umawiania się.

Wszystkie wejścia do ratusza są już dostępne, a dokumenty można składać bezpośrednio w Biurach Obsługi Klienta, a nie, jak w okresie pandemii, w urnach. W budynkach urzędu nadal obowiązuje noszenie maseczek i dezynfekcja rąk.
Łącznie od początku pandemii już ponad 10 tysięcy osób zachorowało na COVID-19 na terenie powiatu tczewskiego. W ciągu ostatniego tygodnia sanepid wykrył 6 nowych przypadków, czyli znacznie mniej niż w poprzednich. W ciągu ostatnich siedmiu dni żadnego zachorowania nie odnotowano w miniony wtorek, środę i czwartek. W pozostałe dni wykryto pojedyncze przypadki.

Dobra wiadomość jest taka, że w ciągu minionego tygodnia w powiecie tczewskim nie odnotowano żadnego zgonu spowodowanego koronawirusem. Łącznie do tej pory w powiecie tczewskim zmarło z powodu COVID-19 250 osób.