Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Tczewianin zagrał w Akademii Pana Kleksa
Nasz Tczew

Tczewianin zagrał w Akademii Pana Kleksa

Od świąt Bożego Narodzenia w kinach można oglądać nową, filmową wersję „Akademii Pana Kleksa”. Jedną z głównych dziecięcych ról zagrał czternastoletni tczewianin Konrad Repiński, który wcielił się w Alberta, przyjaciela Ady Niezgódki. Ponadto zaśpiewał piosenkę, która znalazła się w filmie i oficjalnym zwiastunie.

„Akademia Pana Kleksa” w reżyserii Macieja Kawulskiego to nowa adaptacja książki Jana Brzechwy. W główną dziecięcą bohaterkę Adę Niezgódkę wcieliła się Antonina Litwiniak, a jej przyjaciela Alberta zagrał Konrad, syn naszego redakcyjnego kolegi, Krzysztofa Repińskiego.

Dla Konrada przygoda z panem Kleksem zaczęła się już kilka lat temu, gdy zagrał Adasia Niezgódkę w musicalu w gdańskim Teatrze Miniatura. Spytaliśmy Konrada o współpracę młodych aktorów z nowym, filmowym panem Kleksem, czyli Tomaszem Kotem, a także z Danutą Stenką, która zagrała czarny charakter.

Zdjęcia do dwóch nowych części „Akademii Pana Kleksa” były realizowane przez kilka miesięcy w 2022 roku. Profesor Ambroży Kleks zaprosił do swojej akademii uczniów nie tylko z Polski, ale również np. z Japonii, Hiszpanii, Meksyku czy z Mongolii. Mieszkańca tego ostatniego kraju zagrał 14-letni Enkul, który od sześciu lat mieszka z Pruszczu Gdańskim, ale pochodzi z Mongolii. Rola Batara jest jego debiutem aktorskim.

Konrad Repiński to nie tylko aktor, ale i młody wokalista. Występował w wielu lokalnych konkursach, a także w „Szansie na Sukces” i „The Voice Kids”, gdzie zaśpiewał piosenkę z filmu „Podróże Pana Kleksa”. Najnowszy film jest promowany przez kilka utworów, m.in. przez piosenkę „Podróż Alberta” w wykonaniu Konrada. Spytaliśmy Enkula, dlaczego warto zobaczyć nowy film.

Zarówno Konrada jak i Enkula będzie można zobaczyć na początku 2025 roku w sequelu pt. „Kleks i wynalazek Filipa Golarza”. Młodego aktora spytaliśmy o plany na przyszłość.