Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Terminale płatnicze w Wydziale Komunikacji
Nasz Tczew

Terminale płatnicze w Wydziale Komunikacji

W Wydziale Komunikacji, Transportu i Dróg Starostwa Powiatowego w Tczewie uruchomiono terminale płatnicze, dzięki którym przy pomocy karty bankowej można opłacić czynności związane z wydaniem prawa jazdy czy dowodu rejestracyjnego.

Starostwo Powiatowe w Tczewie podpisało umowę z Państwową Wytwórnią Papierów Wartościowych, w ramach której w Wydziale Komunikacji dostępnych jest pięć terminali płatniczych do dokonywania płatności bezgotówkowych przy dziesięciu stanowiskach. Za pośrednictwem terminali można dokonywać płatności kartą w technologii tradycyjnej (stykowej) oraz zbliżeniowej. Akceptowane są płatności z wykorzystaniem kart VISA i MasterCard. Dzięki bezpośredniemu połączeniu z Centralną Ewidencją Pojazdów i Kierowców, możliwe jest łączenie kilku opłat w jedną transakcję. Prowizja od transakcji wynosi 2 zł i jest naliczana przez operatora. Starosta tczewski chwali usprawnienia wprowadzone w Wydziale Komunikacji, które są odpowiedzią na oczekiwania klientów, chcących zaoszczędzić czas.

Zanim w starostwie udostępniono terminale płatnicze bezpośrednio w Wydziale Komunikacji, klienci musieli stawać w drugiej kolejce do kasy w holu głównym. Teraz klient chcący załatwić sprawę w Wydziale Komunikacji, może zostać od początku do końca obsłużony w jednym okienku.