Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

tczewskie wieczory organowe
Nasz Tczew

VIII Tczewskie Wieczory Organowe

Jeszcze tylko raz będzie można wziąć udział w Tczewskich Wieczorach Organowych, jakie odbywają się w kościele św. Józefa od maja.

Koncerty w ramach Tczewskich Wieczorów Organowych są organizowane w naszym mieście już po raz ósmy. Kierownikiem artystycznym jest Maciej Zakrzewski, organista, wykładowca i doktor sztuki. Wieczory odbywają się w kościele św. Józefa w Tczewie. W sobotę 3 lipca wystąpił solista Jakub Choros, który zaprosił publiczność na podróż w czasie przez XVIII i XIX wiek. W repertuarze znalazły się kompozycje Wolfganga Amadeusza Mozarta, Mieczysława Surzyńskiego oraz Charlesa-Marie Widora i Jana Sebastiana Bacha:

Po koncercie organizator, Pomorskie Stowarzyszenie Musica Giovane, przygotował dla widzów niespodziankę – upominki w postaci płyt z muzyką relaksacyjną w wykonaniu Orkiestry Kameralnej Progress.

Czwarty i ostatni koncert w ramach VIII Tczewskich Wieczorów Organowych odbędzie się w sobotę 21 sierpnia, a wystąpi na nim Trio Pelpliniensis: Jolanta Grzona-Worzała (sopran), Klaudiusz Rosół (skrzypce) i Michał Rakowski (organy).