zapasy Strzelczyk
Nasz Tczew Sport

Juniorka z Pelplina wicemistrzynią Europy

Zawodniczka Bloczek Teamu Pelplin Patrycja Strzelczyk została wicemistrzynią Europy juniorek w zapasach w stylu wolnym, jakie odbyły się niedawno w Dortmundzie.

To ogromny sukces 18-letniej podopiecznej trenera Adama Bloka, zawodniczki klubu Bloczek Team Pelplin, wychowanki ZUKS Łękinia. Na turniej do Dortmundu pojechała jako tegoroczna Mistrzyni Polski juniorek.

Startowała w kategorii 57 kilogramów. W ćwierćfinale pokonała Norweżkę Jannicke Marie Stroemnes, a w półfinale Czeszkę Annę Michalcovą. Mistrzostwo w tej kategorii wywalczyła Ukrainka Solomija Vynnyk.

W mistrzostwach Europy brała udział inna zawodniczka Bloczek Teamu – Agata Kazimierczak. Startowała w kategorii 53 kilogramy. Zaczęła od zwycięstwa z reprezentantką Litwy, potem przegrała z Turczynką i ostatecznie zajęła ósme miejsce.