Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

społeczne kamienice
Nasz Tczew

W miejsce ruder społeczne placówki

Władze Tczewa zdecydowały o utworzeniu dwóch nowych placówek społecznych. Na osiedlu Zatorze niebawem rozpocznie działalność Środowiskowy Dom Samopomocy, natomiast na Starym Mieście rozpoczął się remont kamienicy, w której do dyspozycji osób pokrzywdzonych przemocą będą mieszkania.

Od niedawna przy ulicy Elżbiety 19B funkcjonuje klub rodzinny Zatorze. Placówka powstała dzięki kompleksowemu wyremontowaniu pustostanu. Ta inwestycja dofinansowana został w ramach programu rewitalizacji. W pobliżu, po drugiej stronie ulicy jest kolejna nieruchomość, którą miasto postanowiło odnowić. Inwestorem jest Tczewskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego a koszt przebudowy wynosi blisko 600 tysięcy złotych. W obiekcie przy ulicy Elżbiety 19A będzie funkcjonować Środowiskowy Dom Samopomocy.

Od kilku miesięcy przebudowywana jest część ulicy Podgórnej na Starym Mieście. Właśnie przy remontowanym odcinku znajduje się kamienica-pustostan, której właścicielem jest gmina miejska Tczew. Władze miasta zdecydowały o kompleksowej przebudowie obiektu na rzecz utworzenia w nim Centrum Wspierania Rodziny, czyli tymczasowego, bezpłatnego schronienia dla osób doświadczających przemocy. W tym celu w kamienicy zostaną zaaranżowane pomieszczenia dla dwóch rodzin. Koszt inwestycji to blisko 800 tysięcy złotych.