Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

weekend biblioteka
Nasz Tczew

Weekend z biblioteką na Dąbrowskiego

Wiele atrakcji przygotowała dla mieszkańców Tczewa i okolicy Miejska Biblioteka Publiczna w otwartej po rewitalizacji siedzibie głównej MBP przy ulicy Jarosława Dąbrowskiego. Można było korzystać z pracowni warsztatowych, mediateki, a w głównej sali konferencyjnej odbył się koncert, trzy spotkania autorskie i projekcja filmu.

Cykl wydarzeń rozpoczął piątkowy koncert zatytułowany “W pewien piękny wieczór”. Zabrzmiały klasyczne pieśni operetkowe i musicalowe w wykonaniu młodych zdolnych woklastów mezzosopranistki Sylwii Pietrzak i bartonu Jakuba Milewskiego. Akompaniował im pianista Marcin Łopacki. Główna sala konferencyjna biblioteki wypełniona była do ostatniego miejsca.


W sobotę uruchomiono niemal wszystkei pomieszczenia zrewitalizowanej biblioteki. Odbyły się zajęcia i warsztaty dla dzieci. Oprowadzano po zabytkowym i nowoczesnym zarazem obiekcie. MBP zaprosiła trzy spotkania autorskie – każde o innym charakterze. Przy okazji rewitalizacji biblioteki przy Dąbrowskiego Marcin Kurr i dyrektor MBP Krzysztof Korda opracowali publikację “Historia biblioteki” o tym niezwykle ciekawym obiekcie tczewskiej Starówki, który w tym roku obchodzi swoje 175 urodziny. Spotkanie promujące książkę będzie można zobaczyć w telewizji tetka w całości. podobnie jak spotkanie autorskie z Sylwią Kubik powieściopisarką, Ambasadorką Kultury Pomorza 2022. Rozmowę z tą popularną autorką kobiecej literatury w obecności wielu jej czytelniczek prowadziła redaktorka Radia Tczew Aleksandra Kęprowska.