Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

wyprawa czekolada
Nasz Tczew

Przywieźli z Amsterdamu ekologiczną czekoladę

To była wyprawa łącząca promowanie ekologii i cel charytatywny, czyli wspieranie dzieci. Czworo wolontariuszy z Fundacji To i Co oraz firmy Flex pojechali na rowerach z Tczewa do Amsterdamu po wyjątkową czekoladę.

Kakao na tę czekoladę zostało przetransportowane do Amsterdamu zza oceanu żaglowcem – bez użycia silników. Następnie jest ona produkowana w specjalnej manufakturze bez współczesnych technologii i maszyn – siłą ludzkich rąk, bez śladu emisyjnego i tylko z naturalnych produktów. Kiedy czekolada jest już gotowa, ekipy z całej Europy przyjeżdżają po nią rowerami – bezemisyjnie i dostarczają małym społecznościom.

Ekipa z Tczewa rowerami cargo przywiozła z Amsterdamu 600 tabliczek czekolady, które są sprzedawane by wesprzeć fundusz stypendialny na rzecz rozwoju dzieci w naszym mieście. Można je kupić za pośrednictwem zrzutki.
Wyprawa dofinansowana przez Flex Foundation trwała ponad dwa tygodnie. Brało w niej udział czworo wolontariuszy z Fundacji To i Co, spółdzielni socjalnej Heca i Fleksa. Z dwiema wolontariuszkami rozmawialiśmy po powrocie o podróży i jej celu.